BLOG

on

Özel alanlara giriş çıkış sınırlandırması getirebilmek adına kullanılan bariyer sistemi, son derece kullanışlı olmakla birlikte aynı zamanda güvenliği üst seviyeye çıkartmanıza yarayabilecek bir sistemdir. Özel siteler, güvenlik ihlali oluşturulabilecek yerler, otopark girişleri, garaj kapıları gibi alternatifi oldukça çok olan bu sistemin kullanım amacı, genel anlamda bakıldığında istenmeyen birisinin mekâna girişine engel olmaktadır.

Özellikle otopark ya da site gibi özel girişleri bulunan mekânlarda kullanılan otomatik kollu bariyer sistemleri ile kullanım alanlarını genişletmekle birlikte uzaktan kumanda gibi aralarla kullanılabiliyor olması, oldukça fazla talep edilmesini sağlamıştır. Günümüzde çok katlı apartmanların yer aldığı özel sitelerin girişlerinde ve özel otopark kapılarında kullanılan bu otomatik bariyer sistemi, belirli kişiler tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu sayede uzaktan kumanda ile sadece belirli kişilerin giriş çıkış yapabilmesi sağlanmaktadır. Bariyerler giriş çıkış yapacakların sayısını belirlerken aynı zamanda yabancıların özel alanlara girişini de engellemektedir. Bu durum güvenlik seviyesini yükselterek herhangi bir sorunun yaşanmasının da önüne geçmektedir.

Bariyer sitemleri oldukça farklı şekilde dizayn edilebildiği için her alanda ve her bölgede kullanımı mümkündür. Bu sayede her alana uygun olarak montajı sağlanabildiği ve kullanım amacına uygun olarak montaj yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bariyer sistemlerinin montajının ardından sadece belirli kişilerin giriş çıkışını yapabilmesi için sadece kullanacak kişilere verilen uzaktan kumanda ile de herkesin kullanımının önüne geçilmiş olacaktır.

 

on

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızda birçok yenilik yer almaya başladı. Özellikle iş hayatında yaşanan yenilikler insan gücünü azaltırken bizleri büyük zahmetlerden kurtarmaktadır. Bu gelişmelerden etkilenen birçok faktör olmasına rağmen en fazla göze çarpan gelişme ise kepenk sisteminde yaşanmıştır.

Önceleri insan gücüyle açılıp kapanmaya mahkûm olan kepenkler, yapılan çalışmalarla birlikte artık otomatik bir şekilde hareket ettirilme kabiliyeti kazanmış oldu. Otomatik kepenk sistemi sayesinde herhangi bir harekete ihtiyaç duyulmadan açılma ve kapanma işlemleri yapılabilirken bu sayede hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de yorulmak durumunda kalmayacaksınız.

Otomatik kepenk sistemi aynı zamanda güvenlik açısından da oldukça kullanışlı bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Bu sistemi kullanan bir iş yeri sahibi standart kepenk sistemi kullanılan bir iş yeri sahibinden daha iyi bir güvenlik sistemine sahip olmaktadır. Bir iş yeri için güvenliğin son derece önemli olduğunu göz önünde bulunduracak olursanız da bu sistemin ne kadar gerekli olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

İnsanların Otomatik kepenk sistemi kullanmaya başlamalarından sonra yaşanan gelişmeler güvenlikle birlikte iş yerinin kapalı olduğu zamanlar içerisinde dışarıdan gelen herhangi bir tehlikenin de önüne geçmektedir. Çoğu kepenk sisteminde iş yerinin önü tam olarak kapanmadığı için küçük taşların sıçraması sonucunda camların kırılması söz konusu olabilmektedir. Otomatik kepenk sisteminde bu tür sorunların yaşanmasının önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

 

on

Sinop Havaalanı’nda kayar kapı montajımızı başarıyla gerçekleştirdik. Her zaman için müşteri memnuniyeti önceliğimiz olmuştur. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…

 

 

 

on

Samsun’un Atakum İlçesinde bulunan Tozlu Apartmanı’nda otopark alanına girişte kollu bariyer uygulaması gerçekleştirdik.

Tozlu Sitesi’nde yapılan uygulamarımıza ait görseller;