Ücretsiz Teklif Al!

[wpforms id="10487"]

Kollu Bariyer Sistemleri Nasıl Kullanılır ?

Kollu bariyerler , alüminyum, tahta ya da plastik ham maddelerinden oluşan parçalardan yapılmaktadır. Bu maddelerden tasarlanan kol, elektronik bir sisteme bağlıdır ve bu sistem bir kumanda tarafından kontrol edilmektedir. İçerisinde yer alan motor sayesinde kumanda ile yönetildiği zaman 90 derecelik açı yaparak kalkan kol, araçların çıkış yapmasını ya da giriş yapmasını sağlamaktadır. Bu tip kollarda genellikle güvenlik sensörleri bulunmaktadır ve araçların uygun mesafeyi kat ettikten sonra kolun inip kalkmasını sağlar. Fotoselli olan bu sistemler araçların üzerine düşerek zarar vermemesi için mutlaka yaptırılmalıdır. Aksi takdirde beklenmedik durumlarla karşılaşmak da mümkün olabilir. Genellikle otoparklarda kullanılan kollu bariyer sistemleri sayesinde kontrol noktaları rahatlıkla oluşturulabilmektedir.

Kollu bariyer sistemleri genel olarak otoparklarda kontrol ve geçiş noktasında kullanılmaktadır. Bu sayede güvenliği de sağlayan bariyerler, istenmeyen araçlara engel olur. Örneğin bir site var ve sitenin otoparkına sadece site sakinlerinin araçlarının alınması isteniyor. İşte bu noktada kollu bariyer sistemleri uygun kaçmakta ve kontrol noktası oluşturarak yabancı araçların girişini engellemektedir. Eğer sizler de bariyer sistemleri ile güvenliğinizi sağlamayı planlıyorsanız mutlaka Uzman Door ile iletişime geçerek tüm bariyer sistemlerine bir göz atmalısınız. Uygun fiyatlarla kaliteli ürünleri müşterilerine sunan firma, bariyer konusunda sektörde önemli bir konumda bulunmakta ve güven kazanmaktadır.

Biz Neredeyiz?

İstasyon Mah. Cumhuriyet Cad. No:140/3 İlkadım/SAMSUN
Pzt-Cmts 8:00 to 19:00
info@caliskanalarm.com.tr

OTOMATİK kollu Bariyer SİSTEMLERİNDE KULLANDIĞIMIZ ÜRÜNLER

Otomatik Kollu Bariyer

Özel alanlara giriş çıkış sınırlandırması getirebilmek adına kullanılan bariyer sistemi, son derece kullanışlı olmakla birlikte aynı zamanda güvenliği üst seviyeye çıkartmanıza yarayabilecek bir sistemdir. Özel siteler, güvenlik ihlali oluşturulabilecek yerler, otopark girişleri, garaj kapıları gibi alternatifi oldukça çok olan bu sistemin kullanım amacı, genel anlamda bakıldığında istenmeyen birisinin mekâna girişine engel olmaktadır. 

Özellikle otopark ya da site gibi özel girişleri bulunan mekânlarda kullanılan otomatik kollu bariyer sistemleri ile kullanım alanlarını genişletmekle birlikte uzaktan kumanda gibi aralarla kullanılabiliyor olması, oldukça fazla talep edilmesini sağlamıştır. Günümüzde çok katlı apartmanların yer aldığı özel sitelerin girişlerinde ve özel otopark kapılarında kullanılan bu otomatik bariyer sistemi, belirli kişiler tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Bu sayede uzaktan kumanda ile sadece belirli kişilerin giriş çıkış yapabilmesi sağlanmaktadır. Bariyerler giriş çıkış yapacakların sayısını belirlerken aynı zamanda yabancıların özel alanlara girişini de engellemektedir. Bu durum güvenlik seviyesini yükselterek herhangi bir sorunun yaşanmasının da önüne geçmektedir.

Bariyer sitemleri oldukça farklı şekilde dizayn edilebildiği için her alanda ve her bölgede kullanımı mümkündür. Bu sayede her alana uygun olarak montajı sağlanabildiği ve kullanım amacına uygun olarak montaj yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bariyer sistemlerinin montajının ardından sadece belirli kişilerin giriş çıkışını yapabilmesi için sadece kullanacak kişilere verilen uzaktan kumanda ile de herkesin kullanımının önüne geçilmiş olacaktır.